Polski   English
A A A

warsztaty

Prowadzą:
- Mieczysław Litwiński, Saba Krasoczko: śpiew
- Bogdan Słupczyński: warsztat pracy nad dialogiem
- Erdmute Sobaszek - głos, ruch, dialog
- Justyna Wielgus: improwizacja

23-24 lipca, godz. 10.30 - 13.30 - warsztat "Ślady" - prowadzi Justyna Wielgus

Warsztat "Ślady"

to wołanie uśpionego,
wędrówka po intuicjach ciała,
jego odruchach
i
przeszłości
będącej zarówno chwila obecną,
jak
i

która się wydarzy,
czyli
jego pamięci,
śladach
to pytanie o pewną wrażliwość,
słuchanie i postrzeganie powstających relacji,
eksplorowanie nieznanego
oraz
stawianie pytań temu,
co wydaje się już rozpoznane

Obszarem pracy jest taniec, zwłaszcza Kontakt improwizacja oraz żywa muzyka.

Justyna Wielgus - aktorka Teatru Węgajty/projekt terenowy, tancerka, animatorka kultury.

25 lipca, godz. 10.30 - 13.30 -warsztat "Inter - akcje" prowadzi Erdmute Sobaszek

Inter-akcje

Wychodzimy od prostych ćwiczeń ruchu, stwarzających przestrzeń dla oddechu i głosu. W poszukiwaniu działań organicznych mniej ważna będzie dla nas sprawność, raczej będziemy ćwiczyć sztukę przyjmowania: sztukę percepcji, słuchania, patrzenia. I wyobrażenia. Będzie to praca "w kręgu", ale od nas zależy, czy na tym się zatrzymamy. Bo pracując "w kręgu" niekoniecznie otwierasz się na partnera, niekoniecznie wchodzisz w dialog. Żeby wchodzić w dialog - musisz mieć swoją historię?

Erdmute Sobaszek - aktorka Teatru Węgajty/projekt terenowy, muzyk, animator kultury

25 - 26 lipca, godz. 10.30 - 13.30 - prowadzi Bogdan Słupczyński

W osobistym poszukiwaniu kontekstu?


Temat warsztatu wynika ze specyfiki pracy Teatru CST, który w swych spektaklach ( "Wschodzenie", "Droga Żywiecka", "Kavkazkij Priviet") dotyka wątków kultury tradycyjnej, spraw społecznych, psychologii relacji międzyludzkich, historii, a nawet polityki.
Spektakle te nie powstawały na salach prób, przy stolikach reżyserskich, ale były wynikiem sytuacji, których świadkami lub sprawcami byli sami aktorzy. Ten właśnie kierunek pracy pozwala na autentyczną i zaangażowaną wypowiedź teatralną podyktowaną osobistym doświadczeniem. W takim ujęciu, aktor staje się bardzo uważnym obserwatorem rzeczywistości, który będąc "w środku spraw" jest wiarygodny. Jeżeli do tego dołożymy wysoką świadomość środków teatralnych, aktorskich, mamy szansę na to żeby teatr był czymś więcej niż sztuką nastroju, półprawdy, pokazem sprawności własnego indywiduum, efektem marketingowym. To wszystko przecież takie oczywiste?

Dzień pierwszy.
Spotkanie grupy warsztatowej. Wyznaczenie zadań. Wyjście w teren. Poszukiwanie i ustalanie wątków, tematów, zapis narracji, dialogu, monologu. Próba zapisu tekstu dramatycznego.

Dzień drugi.
Realizacja sceniczna przygotowanego materiału dramatycznego.

Bogdan Słupczyński - ukończył wydział aktorski, pracował w w Szyfmanowskim teatrze za dyrekcji Kazimierza Dejmka, potem - w dość burzliwych okolicznościach - porzucił repertuarowy teatr, aby po okresie artystycznej abstynencji odnaleźć się w teatrze offowym. Twórca czerpiącej z etnicznych korzeni grupy - Cieszyńskiego StudiaTeatralnego.

26 - 27 lipca, godz.10.30 - 13.30 - warsztat "Głosy i pieśni" prowadzą Mieczysław Litwiński i Saba Krasoczko

Głosy i pieśni

Na początku wdech i wydech. Swobodne głosy. Ciało w ruchu dźwięczy. Skupienie i zabawa. Osobne i wspólne. Otwarty umysł i serce. Wędrówki po stopniach muzycznych skal. Śpiewy i pieśni z różnych stron.

Prowadzący: Saba Krasoczko (śpiewaczka, filolog), Mieczysław Litwiński (kompozytor, multiinstrumentalista, śpiewak) - znani jako duet "Sol et Luna". Od lat prowadzą warsztaty w różnych środowiskach - przedszkolach, szkołach, domach kultury, teatrach. Interesuje ich szeroko pojęta tematyka pracy nad głosem, tradycyjna muzyka i pieśni starych kultur muzycznych (m. in. Litwy i Iranu). Współpracują z Projektem Terenowym Węgajty, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie i in. Ostatnio prowadzili warsztat pieśni litewskich w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, w lipcu planowany warsztat pieśni i muzyki perskiej. Oprócz własnych kompozycji wykonują też klasyczną muzykę Iranu, muzykę chińską i pieśni litewskie.

OSOBY, KTÓRE NIE UCZESTNICZYŁY JESZCZE W ORGANIZOWANYCH PRZEZ NAS WARSZTATACH PROSIMY O PODANIE INFORMACJI O SOBIE:

- jakie są Twoje zainteresowania praktyczne, stałe zajęcia oraz inne...
- jakie są Twoje doświadczenia pracy w teatrze i innych dziedzinach artystycznych, udział w warsztatach, w pracy grup...
- czego oczekujesz, spodziewasz się doświadczyć w wybranym warsztacie? ...

Koszty warsztatu: 30 zł za dzień warsztatowy. W uzasadnionych przypadkach dopuszczamy mozliwość zniżki.
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń najpóźniej do 17 lipca!!!

Strony: 1 2 Następna »