Polski   English
A A A

warsztaty i pracownie


24–26 VII (daty jeszcze mogą zostać zmodyfikowane) – Izabela Giczewska tworzenie tipi z użyciem japońskiej techniki shibori – warsztat dla dzieci i rodziców

Koszt: 20 zł za dzień, 60 zł za całość

Kiedy idzie o wybór idealnego miejsca do zabawy, dzięcięcej intuicji warto zaufać. Nieograniczona miejską zabudową, poprowadzi ona tam, gdzie pochyłości terenu i powalone pnie proszą się o to, by się na nie wspinać, gdzie pozycja w kucki pozwala obserwować trakty mrówek i loty dzikich zapylaczy, gdzie bujna roślinność ukrywa to, co dla oczu postronnych ma pozostać ukryte.

Od lat polana nieopodal Teatru, zwana Cyrkową Łąką lub Ulicą Nowa Droga, jest naturalnym placem zabaw dzieci. Z szacunkiem dla zastanego dorośli wzbogacają tę przestrzeń. Powstały już żywe wierzbowe rzeźby, leszczynowe batyskafy, a nawet improwizowane oczko wodne. W tym roku zapraszamy rodziców z dziećmi do wspólnego budowania kryjówki marzeń. W węgajckim axis mundi połączymy tradycje Dalekiego Wschodu i Dzikiego Zachodu. Tak oto powstanie TIPI PO JAPOŃSKU.

Zapraszamy rodziców z dziećmi na trzydniowy międzypokoleniowy warsztat, obejmujący przygodę w lesie pn. "moja–twoja", farbowanie tkanin japońską techniką shibori, szycie poszycia i stawianie tipi bez konia.

Izabela Giczewska – slawistka, kulturoznawczyni, animatorka kultury, rękodzielniczka, aktorka i performerka Teatru Węgajty, pedagożka teatralna. Mieszka na Suwalszyźnie, gdzie współtworzy działania Klubu Seniora, koordynuje projekt pedagogiki ulicy "Na moim podwórku jest zawsze ciepło 2017" oraz z zakresu edukacji ekologicznej "Grunt to zabawa". Z miłością amatora uprawia pierwszy własny ogród warzywno–ziołowy.