Polski   English
A A A

warsztaty


Siła większości, warsztat antydyskryminacyjny
prowadzenie: David Sypniewski

Czy wykluczanie może być przyjemne? Czy mniejszość może dyskryminować większość? Czy można na pierwszy rzut oka ocenić człowieka?
Pogadamy o tych tematach na krótkim warsztacie antydyskryminacyjnym “siła większości”. Na początku warsztatu zapraszam do udziału w pewnym doświadczeniu. Sprawdzimy na sobie, jak w danej sytuacji reagujemy, co czujemy, co myślimy. Potem przyjrzymy się wspólnie temu, czym nasze doświadczenie było dla nas i temu, jakie relacje między ludźmi powstały oraz jakie one maja znaczenie w szerszym kontekście społecznym. Pogadamy, poczujemy i podoświadczamy. Popatrzymy na świat i w głąb siebie i na świat w nas.

David Sypniewski Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, Komunikację Międzykulturową na INALCO (Paryż) i Akademię Treningu Antydyskryminacyjnego w Willi Decjusza (Kraków). Jako trener antydyskryminacyjny pracował z dziećmi i młodzieżą w szkołach w Warszawie i w małych miejscowościach w całej Polsce. Szkolił również pracowników organizacjami pozarządowych, dziennikarzy, nauczycieli, studentów i aktywistów. Należy do Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Działał Stowarzyszeniu Teatralnym Remus na warszawskiej Pradze, współpracował z Grupą Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga-Północ. W 2006 roku współzakładał Stowarzyszenie Praktyków KulturyW ramach działalności stowarzyszenia pracował z uchodźcami, z dziewczynami z zakładu poprawczego w Falenicy, z młodzieżą w małych miejscowościach. Prowadził warsztaty, wymyślał, koordynował, filmował, fotografował, pisał i promował.