Polski   English
A A A
  • projekt graficzny plakatu: Joanna Kaczmarczyk
    projekt graficzny plakatu: Joanna Kaczmarczyk

program


22 lipca wtorek

20.00
ośrodek teatralny Węgajty

Wszędodomni – projekt teatralny FABRYKI SZTUKI i TEATRU CHOREA (Łódź) pod kierunkiem: Julii Jakubowskiej, Pawła Korbusa, Doroty Porowskiej, Marcina Polaka z udziałem Magdy Laskowskiej i Piotra Kowalczyka – podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz muzyka – Kuby Krzewińskiego. Po spektaklu rozmowa.

Spektakl zrealizowany przez tzw. artystów z tzw. bezdomnymi, albo na odwrót, czyli z udziałem ludzi specjalnej kategorii, często funkcjonujących na granicy społecznej normy, a więc trochę bardziej elastycznych, inaczej zakorzenionych, z zachwianym poczuciem bezpieczeństwa.

Mam dom w każdym mieście – to afirmacja używana w spektaklu, wymyślona przez Pawła Korbusa, jednego z animatorów zdarzenia. Podpisuje się pod nią obiema rękami. Wszędodomni to spektakl o naszym dobrym spotkaniu, dobrym dla artystów, bo szukają doświadczeń i dla bezdomnych, bo potrzebują czyjegoś zainteresowania.
Dorota Porowska

Za wszystkich kolegów, którzy akurat nie mieli czasu, żeby pisać

Projekt został zrealizowany w ramach cyklu działań Chorei Uwaga Człowiek.

Dorota Porowska – aktorka i reżyserka. W latach 1984 - 2004 grała w przedstawieniach wystawianych w Ośrodku Praktyk Teatralnych (OPT) Gardzienice. Prowadziła także warsztaty teatralne w Królewskim Towarzystwie Szekspirowskim, na uniwersytetach Columbia, Stanford oraz w Instytucie Meyerholda w Moskwie. W 2002 roku zorganizowała projekt grupowy, Dances of Labyrinth, który stał się bazą dla artystycznej organizacji pozarządowej Chorea. Wyreżyserowała wiele sztuk, takich jak Antygona i prowadziła projekt z białoruskim Teatrem Korniag. Grała dla najmłodszych oraz także dla więźniów. Prowadziła warsztaty teatralne dla uniwersytetów w Poznaniu, Łodzi i dla Instytutu Kultury Polskiej w Warszawie, a także dla osób społecznie wykluczonych. Brała udział w Oratorium Dance Project Chorea, wraz z setką nastolatków oraz Orkiestrą i Chórem Filharmonii Łódzkiej.

Strony: « Poprzednia 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 24 Następna »